Powłoki ceramiczne

Najtrwalszą formą zabezpieczenia zewnętrznych i wewnętrznych elementów samochodu są powłoki ceramiczne. Powłoki takie tworzą trwałe zabezpieczenie lakieru samochodu nawet do 7 lat, przy ich odpowiedniej pielęgnacji. Specjalne preparaty stosuje się również do felg, nielakierowanych elementów z tworzyw sztucznych, szyb czy skórzanych elementów tapicerki.
Nałożenie powłoki ceramicznej wydobywa z lakieru głębie koloru, nadaje niesamowity połysk, samochód zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Efekt wizualny to jednak nie najistotniejszy aspekt powłok ceramicznych, tworzona przez nie warstwa na lakierze jest mierzalna – twardsza niż najlepszy jakościowo lakier, odporna na działanie detergentów i, w przeciwieństwie do wosków, nie można jej usunąć podczas mycia. Ale przede wszystkim powłoki ceramiczne minimalizują przyleganie zanieczyszczeń – samochód znacznie wolniej się brudzi. Biorąc pod uwagę, że najwięcej uszkodzeń powłoki lakierniczej powstaje podczas nieprawidłowej pielęgnacji samochodu, zmniejszenie częstotliwości mycia redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia lakieru.

W naszej ofercie posiadamy powłoki ceramiczne wiodących światowych producentów:

GYEON

Pochodzący z Korei Południowej producent, oferujący od 2012 roku całą gamę rewelacyjnych produktów do detailingu w tym ceramiczne powłoki ochronne. 
W naszej ofercie posiadamy cały wachlarz powłok ochronnych do lakieru oraz na wszystkie pozostałe elementy samochodu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Trwałość, w zależności o typu powłoki, wynosi od 1 roku do 5 lat.

AutoTriz

Malezyjski producent, posiadający laboratoria na całym świecie, głównie w Niemczech. Produkujący zaawansowane powłoki ceramiczne, wykorzystuje w nich polisilazany,  polimery zawierające w sowim składzie pierścienie stworzone z krzemu i azotu oraz tytan. Dodatkowo specjalnie opracowany chemiczny akcelerator pozwala uzyskać wielopunktowe wiązanie powłoki z lakierem pojazdu.

Trwałość, w zależności o typu powłoki, wynosi od 2 roku do 7 lat.

Tufflek-Cera

Brytyjski producent mający w swojej ofercie preparaty do zabezpieczania powierzchni lakierowanych w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i morskim. W swojej ofercie posiada opartą o nanotechnologię powłokę ceramiczną do lakieru.

Trwałość powłoki wynosi minimum 3 lata.