Powłoki ceramiczne AutoTriz

Powłoki AutoTriz to innowacyjne, w sensie chemicznym, spojrzenie na ochronę lakieru i nie tylko. Producent opracował w swoich powłokach unikalny chemiczny akcelerator tworzący wielopunktowe wiązanie atomów krzemu z lakierem pojazdu. W przypadku powłok innych producentów są to pojedyncze wiązania atomów krzemu z powierzchnią lakieru. 
Dodatkowo w sowich powłokach AutoTriz stosuje, jako ich składnik, polimery - polisilazany,  zawierające w sowim składzie pierścienie utworzone przez atomy krzemu i azotu. Są one odporne na wysoką temperaturę, oksydację. agresywne środki chemiczne, promieniowanie UV. Mają doskonałe właściwości samooczyszczające.
W swoich flagowych produktach, powłokach wielowarstwowych, AutoTriz stosuje bardzo silnie hydrofobową warstwę zewnętrzną (top coat) opartą na fluoropolimerach. Jej zastosowanie pozwala uzyskać twardość powłoki na poziomie 10H i trwałości nawet do 7 lat.
Poniżej rycina obrazująca sposób sieciowania powłoki tradycyjnej i powłoki AutroTriz z technologią 3D Matrix Coating.

Powłoki ceramiczne innych producentów

Powłoki ceramiczne AutoTriz z technologią 3D Matrix Coating

AutoTriz V1 Booster 3D Matrix Coating

Jednoskładnikowa powłoka nano-ceramiczna o trwałości do 12 miesięcy. Zawiera w swoim składzie polisilazany - polimery tworzące trójwymiarową nanostrukturę. Powłoka daje rewelacyjny połysk, podbicie koloru oraz spektakularny efekt hydrofobowy (zrzucanie wody). Zmniejsza ryzyko powstawania drobnych rys i defektów lakieru podczas mycia, wycierania i pielęgnacji. Chroni lakier dzięki silnemu fitrowi UV

Twardość: 7H
Kąt przylegania kropli: >110 stopni
Tolerancja na pH: 2-12
Grubość gotowej warstwy powłoki: 0,4-0,8 qm
Trwałość: do 12 miesięcy